Jaką wyciskarkę do soków wybrać?

Wszystkie wyciskarki będą wyciskać sok z owoców oraz warzyw, jednak nie wszystkie poradzą sobie z każdym rodzajem surowców. Jeśli chcemy wyciskać sok z takich składników jak poziomki, jagody czy rośliny liściaste należy się zdecydować na nowoczesne wyciskarki jedno albo dwuślimakowe.

Wady i zalety wyciskarki do soków

Dzięki wyciskarkom będziemy mogli wyciskać soki ze świeżych owoców, które mają wszystkie cenne wartości odżywcze. Otrzymywane tak soki będą miały miąższ. Zaletą takich urządzeń będzie to, że nie dojdzie do napowietrzenia soku, dzięki czemu nie będzie trzeba go od razu po wyciskaniu spożywać. takie urządzenia radzą sobie doskonale z małymi owocami jagodowymi oraz ziołami. Atutem będzie również to, że można je wygodnie czyścić. Wśród wad można wymienić to, że przygotowywanie soku zajmować będzie sporo czasu. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Rodzaje wyciskarek do soków

Wyciskarki obecnie dostępne dzielić się będą na ręczne oraz elektryczne. Ręczne są lekkie i mają niewielkie rozmiary. Ale raczej przeznaczone będą do niewielkich ilości surowców, ponieważ będzie trzeba ręcznie je przerabiać i może się to okazać męczące. Elektryczne dadzą nam większa wydajność i ich użytkowanie będzie wygodniejsze.

Wyciskarki do soków jednoślimakowe

Urządzenia jednoślimakowe mogą mieć albo ostrza albo występować będą bez nich. wyciskarki pracują szybciej, jeśli mają ostrza. Bez ostrzy pracują wolniej, ale sok będzie bardziej wartościowy.

Wyciskarki do soków dwuślimakowe

Wyciskarki, które mają dwa wałki pracują dokładniej i uważa się je za takie urządzenia, które są bardziej efektywne. Sok z nich utrzymywany jest zawsze pełnowartościowy. Zachowuje wszystkie cenne dla nas wartości odżywcze, witaminy i enzymy.

Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów będzie miała mniejsze rozmiary, ale jest ona przeznaczona wyłącznie do owoców cytrusowych i z innym surowcem nie będzie pracować.

Moc wyciskarki do soków

Wybierając dla siebie wyciskarkę musimy spojrzeć na moc silnika. Im większa wartość tym szybciej sprzęt będzie sobie radził i będziemy mieli jednocześnie możliwość pracy z bardzo twardymi składnikami. Wśród takich wygodnych elementów będzie można wymienić dodatkowo system automatycznego odprowadzania miąższu.

Można także zwracać uwagę, czy znajdują się tam dodatkowe końcówki, które będą nam umożliwiać również pracę z takimi składnikami jak kawa, mięso czy też możliwości przygotowania makaronu. jeśli na te dodatkowe elementy zwrócimy uwagę możemy mieć takie urządzenie, które będzie dużo bardziej wydajne i praktyczne w codziennym wykorzystywaniu.